602 546 184
E - MAIL: info@aktivnisport.cz

Břetislav Brodský
České Budějovice

Bezpečnost v parašutismu

Protože skákat z letadla se může zdát trochu nenormální, je dotaz, zda je to bezpečné zcela na místě.

O bezpečnosti toho bylo napsáno již mnoho a úrazy se stále stávají. Následující řádky mají za cíl vysvětlit, co vlastně znamená spojení bezpečně vyskočit z letadla.

Současné padákové komplety splňují náročné mezinárodní normy na bezpečnost a spolehlivost použitých materiálů a konstrukcí. Statistická pravděpodobnost závady na padáku se pohybuje v řádu promile. Většina úrazů se stává chybou pilota padáku při přistání (na otevřeném a plně funkčním padáku).Nejčastější příčinou je přecenění vlastních sil či podcenění okolních vlivů (především větrných podmínek a počasí vůbec).

Všechny naše padákové komplety jsou vybaveny bezpečnostním zařízením AAD (Automatic Activation Device), toto zařízení sleduje aktuální výšku a rychlost klesání a v případě vyhodnocení kritické situace (podle navoleného režimu: student, expert, swoop apod.) automaticky otevře záložní padák.

Hlavní nebezpečí plyne z neznalosti a nezkušenosti. I padák vytvořil člověk, a proto je třeba být připraven na veškeré možnosti. Pouze kvalitní přípravou a zodpovědným přístupem se dá úspěšně předcházet problémům, a když už přijdou, tak je umět včas a správně řešit. 

Jedním z nějvětších rizik je podcenění počasí. Za příliš silného větru je skoro jedno kolik máte naskákáno, prostě jste hříčkou přírody a ta rozhoduje o tom, jak seskok dopadne. A to je samozřejmě špatně. Proto je nutné nejen nepodcenit přípravu a dodžovat veškeré bezpečnostní předpisy, ale také nepřecenit možnosti své či svého vybavení.

Parašutismus

Doporučujeme

Full Servis

  • 01 / Bezpečnost na 1. místě

   Bezpečnost je absolutně na prvním místě. Chceme, abyste si vždy odnesli jen pozitivní zážitky.

  • 02 / Zkušení instruktoři

   Všichni naši instruktoři mají za sebou již stovky seskoků a rádi Vám budou předávat své zkušenosti.

  • 03 / Zajištění výstroje

   Veškeré padákové vybavení zajistíme v té nejlepší kvalitě.

  • 04 / Pojištění

   Na přání zařídíme úrazové pojištění.

  • 05 / Super zážitek

   Pojďte si skočit, nebudete litovat.