602 546 184
E - MAIL: info@aktivnisport.cz

Břetislav Brodský
České Budějovice

Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy ke kurzům para.

Proč absolvovat kurz právě u nás?

Naše výcvikové středisko má více než 20 letou tradici. Svůj první seskok u nás úspěšně obsolvovalo veliké množství parašutistů a vychovali jsme slušnou řadu úspěšných sportovců a závodníků. Jsme jediní v jižních Čechách, kdo disponuje výsadkovým letadlem L60s Brigadýr, které je díky své nízké rychlosti a celkovému uzpůsobení nejvhodnějším letounem pro první seskoky.

Je seskok s padákem bezpečný?

Parašutismus je sport, který vždy zahrnuje určitou míru rizika, která se ale dá zodpovědným přístupem snížit na přijatelnou hodnotu. Bude se o Vás starat tým vyškolených instruktorů, kteří budou dělat vše co je v jejich možnostech, aby Váš seskok byl co nejbezpečnější.

Jak se přihlásit?

Je to jednoduché. Stačí vyplnit kontaktní formulář a my už se Vám ozveme.

Mám strach z výšek, budu moci vyskočit z letadla?

Strach z výšky je přirozený, ale vězte, že pohled z letadla není jako pohled z rozhledny, kde vnímáte výšku. Při pohledu z letadla vnímáte především prostor. 

Co když nebudu chtít skočit?

Pokud nebudete chtít vyskočit, pak normálně přistanete s letadlem. Z letadla Vás nikdo nevyhodí, ani Vás nebude nutit vyskočit. Celý kurz má za cíl Vás na seskok připravit a teprve až Vy se budete cíti připraveni, tak nasedneme do letadla. Ještě se nám ale nestalo, abychom vzlétli a student si seskok rozmyslel. Pokud byste si seskok rozmysleli ještě před startem, pak Vám seskoky budou odečteny z ceny kurzu.

Co když se mi neotevře padák?

Je to sice velmi nepravděpodobné, nicméně pro tento případ je každý náš padákový komplet vybaven zabezpečovacím přístrojem(AAD) a záložním padákem. Pokud by se po výskoku neotevřel hlavní padák, máte dost času otevřít záložní. Pokud byste záložní z jakéhokoliv důvodu neotevřeli, pak zabezepčovací přístroj otevře záložní padák v předepsané výšce za Vás.

Na jakém padáku, z jakého letadla a z jaké výšky budeme skákat?

Používáme osvědčené studentské padáky české výroby - MARS 291, skákat budeme z letadla L60s Brigadýr z výšky 1200m. Veškeré naše vybavení splňuje ty nejpřísnější požadavky na kvalitu.

Kolik mě to bude stát?

Záleží na tom, zda budete chtít jen jeden seskok, nebo absolvovujete celý výcvik se třemi seskoky. Všechny ceny naleznete v ceníku

Mám jít na 1 nebo 3 seskoky?

To je na Vás. Většinou doporučujeme všem absolvovat celý výcvik se 3 seskoky. Při prvním seskoku bude adrenalin tak vysoko, že si průběh seskoku pořádně neužijete. Při druhém to bude lepší, ale až při třetím, když už opadnou prvotní obavy, si na maximum užijete vše, co Vám seskok může nabídnout.

Kde se kurzy konají?

ZV pořádáme na Letišti Hosín u Českých Budějovic.

Je důležitý můj věk?

Spodní věkovou hranicí pro seskoky je 15 let. Do 18 let je nutný písemný souhlas rodičů. Horní hranice není stanovena - dokud projdete lékařskou prohlídkou, můžete si užívat parašutismu dle své libosti.

Je důležitá moje fyzická zdatnost?

Ano, základní fyzická zdatnost je důležitým předpokladem úspěšného absolvování seskoku padákem. Nemusíte být ale žádný výkonnostní sportovec - vždyť dnes skáčou i 15 leté slečny:) 

Musím před seskokem absolvovat nějaké lékařské vyšetření?

Ano, dle předpisů musí každý uchazeč projít prohlídkou u specializovaného leteckého lékaře. Seznam pověřených lékařů včetně kontaktů je ke stažení na stránkách www.caa.cz. Zdravotní prohlídka je i základním předpokladem zapsání do kurzu.

Mohu darovat kurz jako dárek?

Jistě. Rádi Vám vystavíme dárkový certifikát. 

Lze vrátit zaplacený dárkový certifikát (nevhodný dárek)?

Samozřejmě ano, ale při zrušení Vám bude naúčtován stornopoplatek ve výši 10% zaplacené ceny.

Jakou má poukaz platnost?

Platnost poukazu není omezena, ale cena je garantována jen 1 rok od vystavení. Po uplynutí 1 roku může být naúčtován rozdíl mezi zaplacenou cenou poukazu a aktuálními cenami.

Co když na poslední chvíli nebudu moci kurz absolvovat, např.onemocním?

Kurz lze po dohodě přesunout na jiný termín. 

Co mám mít na kurz s sebou?

Veškeré vybavení zajišťujeme my. Vy si připravte pouze volný sportovní oděv, u kterého nebude vadit pokud se ušpiní a pevné kotníkové boty. 

Může se na můj seskok přijít podívat rodina a kamarádi?

To je samozřejmě možné, na letišti je i restaurace a zázemí.  Pokud nebudou chtít být na letišti po celou dobu Vaší teoretické přípravy, je možnost zavolat jim až ve chvíli, kdy budeme vědět předpokládaný čas seskoku. 

Mám parašutistickou licenci, můžu si s Vámi skočit?

Jistě, rádi Vás přivítáme. Zavolejte a domluvíme nejbližší termín paraprovozu a podmínky spolupráce.

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

 • Neváhejte a pro veškeré Vaše dotazy nás
  KONTAKTUJTE.
 • Kontaktujte nás i v přápadě jakékoli nejasnosti.

Full Servis

  • 01 / Bezpečnost na 1. místě

   Bezpečnost je absolutně na prvním místě. Chceme, abyste si vždy odnesli jen pozitivní zážitky.

  • 02 / Zkušení instruktoři

   Naši instruktoři jsou velmi zkušení a samozřejmě jsou držiteli akreditovaných licencí v oboru.

  • 03 / Zajištění výstroje

   Veškerou výstroj Vám zajistíme v té nejlepší kvalitě.

  • 04 / Pojištění

   Na přání Vám zařídíme úrazové pojištění.

  • 05 / Super zážitek

   Pokud vyzkoušíte některou z nabízených akcí, určitě nebude litovat.