602 546 184
E - MAIL: info@aktivnisport.cz

Břetislav Brodský
České Budějovice

Yin Yang Yoga

Na hodinách si hrajeme s různými kvalitami yin a yang. Yang je akční a účelný zatímco Yin měkký a odevzdaný. Tímto způsobem vytváříme vnitřní rovnováhu.

yin yang


Všechno v životě je o správné rovnováze. Den a noc, cvičení a relaxace, dobré i špatné…. Udržují se navzájem v celistvosti a rovnováze. To platí i pro tuto lekci. Jin je jemná, ženská, vnímavá a energičtější stránka jógy. Yang zahrnuje pevnou, mužskou, aktivní a silovou stranu jógy. Zatímco yangové ásány a pohyby jsou více zaměřeny na svaly a pomáhají docílit pružné, silné a vitální tělo, yinové pózy jsou více zaměřeny na hlubší pojivovou tkáň kolem kloubů a orgánů a napomáhají obnovení toku energie v meridiánech. Yang nám dává výzvu a jin klid. Yinové pozice nám pomohou obrátit naši pozornost dovnitř. Naučíme se hluboce relaxovat a nalezneme ticho v sobě.

Yin Yang jóga je spojení yin jógy a yang jógy. Kombinuje tedy jemnou, pozornou a klidnou yin jógu s ohnivou a silnou yang jógou na kterou jste zvyklí například z lekcí Hatha Yogy. Lekci zahájíme dynamickými pohyby a postupně budeme přecházet k pomalejšímu cvičení s velkou pozorností na dech.  Prvky yin a yang si navzájem neodporují: vzájemně se podporují a doplňují!


yin yoga www.aktivnisport.cz