602 546 184
E - MAIL: info@aktivnisport.cz

Břetislav Brodský
České Budějovice

Sám nebo s instruktorem

Každý má na výběr. Někdo začne lézt sám a metodou pokus-omyl se dopracuje až ke správným návykům a bezpečným postupům, jiný volí pomocnou ruku. Začínat s instruktorem, je ale určitě bezpečnější, efektivnější a rychlejší.

Spousta lidí má pochyby, jestli si zaplatit komerční kurz lezení, nebo se nechat zaškolit od kamarádů. Na umělé stěně i ve skalách trávím velkou část svého času a potkávám tak spoustu lidí. Bohužel až příliš často se setkávám s lidmi, kteří nemají o lezení téměř žádnou představu a na stěně se chovají bezohledně a jsou svým počínáním nebezpeční jak sobě, tak svému okolí. Musím říct, že lidé, kteří v minulosti prošli alespoň základním kurzem lezení, se při lezení chovají svědomitěji a bezpečněji. Každý horolezec by měl umět nejenom lézt, ale měl by znát i možná rizika tohoto sportu. Věřte, že profesionální kurz lezení urychlí vaše lezecké schopnosti a naučí vás počínat si v tomto sportu bezpečněji.

Je za potřebí si uvědomit, že ne všechna rizika plynoucí z lezení jsou na první pohled odhalitelná laickým pohledem a ne všechny rady zkušenějších kamarádů jsou správné. Jde o to, že zaručený způsob, který funguje kamarádovi už několik let, může fungovat například jen z důvodu příznivého poměru vah mezi lezci, nebo z důvodu aktuálně použitého vybavení. Nemusí být proto tím správným řešením pro Vás.

V kurzu se nenaučíte jen jak to dělat správně, ale naučíme Vás především porozumět problematice a rozpoznat, kdy je které řešení správné, nebo minimálně vhodnější než jiné a hlavně proč.

Lezení

Doporučujeme

Full Servis

 • 01 / Bezpečnost na 1. místě

  Bezpečnost je absolutně na prvním místě. Chceme, abyste si vždy odnesli jen pozitivní zážitky.

 • 02 / Zkušení instruktoři

  Všichni naši instruktoři mají za sebou již stovky výstupů a rádi Vám budou předávat své zkušenosti.

 • 03 / Zajištění výstroje

  Veškeré horolezecké vybavení zajistíme v té nejlepší kvalitě.

 • 04 / Pojištění

  Na přání zařídíme úrazové pojištění.

 • 05 / Super zážitek

  Pojďte si zalézt, nebudete litovat.