602 546 184
E - MAIL: info@aktivnisport.cz

Břetislav Brodský
České Budějovice

Lezecký trénink

každý z nás kdo lezeme a chceme se zlepšovat - občas vylézt nějaké to číslo, vyhrát závody atd., si více nebo méně zahráváme s lezeckým tréninkem. Většina lezců jsou velcí individualisti a sami nejlépe vědí, co potřebují. Nicméně každý z nás potřebujeme občas radu nebo konzultaci a to je to co Vám chci nabídnout z pozice lezeckého trenéra.

 Diagnostika lezeckého pohybu

bavíme se o rozboru tvého výkonu, kdy se na tebe podívá trenér a zhodnotí tvé silné i slabé stránky. Výsledkem bude soubor rad, jak postupovat k dalšímu zlepšení A to je to o co ti jde J

 

Proč si do lezení mám nechat mluvit: 

Nejsi si jist svou technikou?

Měl jsi tréninkové zranění a nevíš proč?

Lezeš už nějakou dobu a zdá se ti, že se nezlepšuješ dost rychle?

Nebo dokonce už nějakou dobu tvá výkonnost stagnuje?

Začínáš lézt, trénovat a chceš se to hned na první pokus naučit správně?  

Máš nadějného potomka a chceš, aby se zlepšovat a zároveň se neodvařil, jak je zvykem?

 

  • to vše jsou argumenty proč to zkusit – 2 hoďky zalezeš společně s trenérem a uvidíš, že se posuneš zas o kousek dál..
  • součástí diagnostiky je i video rozbor tvé techniky. Dle situace a potřeby je někdy doplňkem a jindy alfou a omegou celé akce.

Cena za diagnostiku je 1000,- na stěně v Písku nebo v ČB, variantně 800,- na bouldrovce v Čeřejově (T. Sviny)

Prakticky to znamená, že si spolu půjdeme zalézt, ty polezeš, já(trenér) budu koukat a kecat a komentovat.. Budu ti vybírat cesty, bouldry atd. Polezeme 1 - 1,5hodiny dle tvé chuti a toho co vydržíš.. Následně to probereme ještě společně u kávy, vyhodnotíme a dostaneš doporučení co dál. Celkově je třeba počítat s cca 2 hodinami času..

 

 

Individuální trénink

je jednou z možných reakci na provedenou diagnostiku, ta ale není podmínkou – když víte, co chcete, trenér Vám pomůže cíle dosáhnout. Můžeme se bavit o lezecké technice, tréninku vytrvalosti, síly nebo o plánování tréninku a regenerace. Součástí může být i konzultace ohledně sportovní výživy.

Chcete li mě mít jen sami pro sebe (samozřejmě můžete vzít i parťáka nebo přítelkyni do trojky nebo čtyřky) pak se jedná samozřejmě o nejefektivnější cestu ke zlepšení a svému cíli.

Hodinový trénink na stěně v Písku nebo v ČB  je za 700,- za trénink nebo 6000,- za 10 tréninků

Trénink na super bouldrovce v Čeřejově (T. Sviny) 600,- za trénink nebo 5000,- za 10 tréninků

 

Skupinový trénink

trénink ve skupině je zábavný a zároveň i efektivní. Sledování zlepšení ostatních je velmi motivační a současně i metoda napodobování je skvělý způsob jak na sobě zapracovat. …a ještě když je tam i korekce trenéra, je zlepšení téměř jistotou.

Je na výběr z dvou možností:

Každé pondělí od 19:45 se v Písku schází uzavřená skupina, která jde pomalým, ale soustavným tempem za svým cílem. Jde o malou skupinu do 12ti lidí, kdy trenér každého zná a je schopen poskytnout každému plně individuální servis. Cena tréninkové skupiny je 3000,- za 5 měsíců.

úterý večer se schází v Písku otevřený trénink – tedy kdo chce, přijde a leze. Trenér nastaví nějaké téma a společně na něm pracujeme.  Jedná se o ideální způsob jak si bez závazků čas od času nechat zkontrolovat techniku, vyslechnout drby a nastartovat motivaci do dalších vlastních tréninků. Vstupné na otevřenou skupinu je 250,- za trénink.