608 165 517
E - MAIL: info@aktivnisport.cz

Břetislav Brodský
České Budějovice

Základní kurz Slaňování

Slaňování je jedna za základních dovedností lezců, záchranářů, vojáků a všech. Kteří potřebují bezpečně sestoupit v kolmém nebo velmi těžko schůdném terénu. Jedná se také o atraktivní adrenalinový zážitek. Proto jsme ve spolupráci se společností STACS pro Vás připravili kurz, kde se vše potřebné naučíte pod dohledem profesionálů.

Za pomoci lana a horolezecké techniky se naučíme slanit parašutistický trenažér. Spustíme se volným prostorem z výšky 9m, vyzkoušíme si různé způsoby slanění, probereme techniky sebe jištění i výstupu po laně.

V neposlední řadě se naučíme správně ukotvit lano, vázat uzle a používat veškeré potřebné vybavení. Dozvíte se spoustu nových informacích o materiálu. O jeho vlastnostech a hlavně slabých stránkách.

Po ukončení kurzu budete umět bezpečně slanit z výškové budovy nebo ze skály, ale také budete znát rizika, která při slaňování hrozí.

Potřebné vybavení vám zapůjčíme v rámci kurzu. Pokud budete chtít použít vlastní, je to možné po dohodě a posouzení vybavení lektorem kurzu.

Celý kurz probíhá venku – je potřeba dle toho volit oblečení.

* Doporučujeme taktické nebo jiné ochranné rukavice a pevnou obuv.

* Absolvování kurzu Basic je podmínkou zapsání do vyššího kurzu Taktického Slaňování.

* Každý účastník obdrží certifikát o absolvování kurzu.

Jdete do toho?

    • Termín 11.9.2016 10-16:00
    • místo konání - letiště Hosín
    • Cena 1200,-Kč (600,-Kč záloha do 2.9.)

Pro přihlášení nebo dotaz stačí vyplnit kontaktní formulář a my se ozveme s potvrzením a podrobnostmi zpět.