608 165 517
E - MAIL: info@aktivnisport.cz

Břetislav Brodský
České Budějovice

SM Systém

Metoda SM Systém, nově již nazývána metoda SPS - Jedná se o cvičení k podpoře Spirální Stabilizace Páteře. SM systém cvičíme každý čtvrtek od 17:00 v tělocvičně Body and Soul Vitality.

SM System

SM systém je pro každého

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

CO JE SM SYSTÉM

Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 30let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. 

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožnují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Cílovou skupinou pro toto cvičení jsou lidé, které tráví většinu času v sedě a lidé s jednostranným zatížením těla, především sportovci s jednostranným zatížením – především golf, tenis, hokej, squash.

Nejvíce klidového statického zatížení mají lidé trávící čas v kanceláři, u PC a v autech. Těmto lidem chybí dostatek přirozeného pohybu, stabilizace jejich těla je vertikální. Cvičením SMSystém klienti navrací svalům ztracenou harmonii. Jednoduše svaly, které „neumí fungovat“, aktivují ve spirálních řetězcích, tzn. oslabené svaly se posilují. A naopak svaly, které jsou při sedavém způsobu života v napětí a naše tělo pouze zatěžují – „stahují ho“, učíme tímto cvičením relaxovat (utlumit je) a protahujeme je. Což umožňuje uvolněný a rozsáhlý pohyb bez bolesti.

Tuto metodu dále používá řada vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu. Zejména u sportů s jednostranným zatížením – např. golf, tenis, hokej – má toto cvičení obrovský význam. Tělo, které je vystaveno jednostrannému fyzickému zatížení, má bez kvalitního kondičního, kompenzačního a regeneračního programu, za následek selhání funkce svalového aparátu. Stabilizace jejich těla je vertikální. Což vede ke snížení výkonu a bolestem zad a kloubů.

Cvičení SMS ystému jednostranně přetěžované svaly protahuje a učí je relaxovat, zároveň tělo spirálně stabilizuje. Což umožňuje uvolněný a přesný pohyb a odstraňuje bolesti zad.

Nejdůležitější na cvičení SMS je, že pomocí svalových spirálních zřetězení vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, a umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost.

ZDRAVÍ ZA 10MINUT DENNĚ

Po zacvičení 12ti cviků SM systému za 10minut, uděláte regenerační, protahovací a zároveň posilovací zdravotní program pro Vaše tělo. Díky i jednoduchosti a nenáročnosti, lze provádět doma, na zahradě či u vody. Stačí si jen koupit elastické lano a můžete cvičit.

JAK ZAČÍT

Stačí si koupit cvičební set s elastickým lanem, knihou a DVD. Pro dokonalé naučení 12ti základních cviků, doporučujeme absolvovat alespoň 10 lekcí cvičení SM systému ve skupině, kde na Vás bude dohlížet zkušený cvičitel.

* zdroj: http://spiralstabilization.com/

Chcete to zkusit?

Napište nám přes náš kontaktní formulář.

  • nabídneme seznamovací lekci
  • připravíme individuální trénink speciálně pro Vás
  • nebo si můžete hned založit On-line Rezervaci pro svůj trénink
  • pokud budete chtít, přijedeme k Vám

SM Systém

SM Systém