608 165 517
E - MAIL: info@aktivnisport.cz

Břetislav Brodský
České Budějovice

DWS Ičići

Chorvatsko, koupání, potápění a hlavně lezení - DWS - tedy bouldering nad vodou Deep Water Soloing. DWS je nový moderní styl lezení, kdy se leze bez jištní nad vodou a případný pád by neměl být nebezpečný. Absolutní volnost pohybu, absolutní romantika, jedním slovem nádhera.

Do Chorvatska jsme původně mířili do oblasti Brseč, a Ičići byl jen záložní plán. Nicméně velmi špatné přístupy k útesům na Brseči udělali z záložníce cíle lezecký cíl hlavní.

Ičići

Oblast se nachází přesně mezi městy Opatia a Ičići na Istrii cca 20 km od Rieky. Když se vám podaří zaparkovat tak cestu ke skalám už najdete. Kolem moře vede cyklo/pěšší cesta a když půjdete směrem od mariny v Ičići tak skály jsou cca 200m za pláží pro psy. Od tud se tam dá také doplavat z pláže, případně se dá slézt z cesty na útesy a ke skalám dojít relativně bezpečně suchou nohou cca 50m od chodníku.

V oblasti je vytyčeno cca 15 směrů - jsou vidět v průvodci níže, ale nám dělali radost hlavně traverzy a lezení pro radost směrem který vypadal že pustí. Krásně jsme zalezli i zaskákali do vody.

DWS Ičići DWS Ičići DWS Ičići
DWS Ičići DWS Ičići DWS Ičići
DWS Ičići mapa DWS Ičići průvodce DWS Ičići průvodce

* průvodce a mapku jsme použili z Chorvatských stránek www.rak-rijeka.org